Cenne zwycięstwo z Warszawską APN

16 maja rozegraliśmy ostatni mecz przed spotkaniami rewanżowymi. Naszym przeciwnikiem była Warszawska Akademia Piłki Nożnej, outsider z wyższej ligi. Do meczu podeszliśmy z pełnym zaangażowaniem i determinacją.

Od początku meczu zdecydowanie realizowaliśmy założenia taktyczne. Po kwadransie gry prowadzimy 1:0. Lewą stroną akcje wyprowadza Konrad Godzina i zagrywa piłkę do Michała Kado, który urywa się obrońcy i podaje do Mateusza Mańka na pustą bramkę. Kilka minut później Mateusz Zając przerywa akcję gości i ruszamy z kontratakiem. Maciek Walewski mija obrońcę WAPN'u i zgrywa piłkę do środka. Przerzut na drugą stronę boiska jednego z naszych pomocników przerywa zawodnik gości, lecz piłkę w powietrzu wygrywa Maciek, który podaje główką do Mateusza Mańka. Nasz napastnik celnym uderzeniem w prawy dolny róg bramki pokonuje bramkarza gości. W około 33 minucie akcję ze środka pola przyśpiesza Patryk Turek. Pomocnik Dębu zagrywa do Michała Kado, który wraz z Mateuszem Mańkiem "wieliszewską tiki-taką" rozpracowują całą obronę rywala. Mateusz Mańk pewnie pokonuje goalkeepera gości i zdobywa hat-tricka. W pierwszej połowie szansę na zdobycie bramki mieli także Dominik Jackiewicz i Mateusz Zając, ale ich strzały nie zostały zamienione na bramki. Para Grzeszczak-Skrzecz bardzo dobrze przerywa nieliczne akcje gości, którzy nie potrafili pokonać Andrzeja Woszczyńskiego w pierwszej połowie. Wynik do przerwy 3:0.

Druga połowa to już całkiem inny obraz gry: śpiesząca się WAPN i dobrze broniący się Dąb. Goście trafiają bramkę dopiero w 61 minucie po zagraniu długiej piłki za plecy obrońców. My wyprowadzamy kontry, jeden ze strzałów mija minimalnie bramkę gości. Warto dodać, że w końcówce meczu walkę 1 na 1 z rywalem wygrywa nasz bramkarz Andrzej Woszczyński. Wynik nie ulega zmianie. Dąb 3:1 WAPN. Bramki: 3x Mańk (as. 2x Kado, Walewski)

Dąb wystąpił w składzie: 1 ANDRZEJ WOSZCZYŃSKI, 5 PATRYK GRZESZCZAK, 8 PAWEŁ SKRZECZ,14 MACIEJ WALEWSKI, 20 DOMINIK JACKIEWICZ (13 BARTŁOMIEJ KRAKOWIAK), 15 HUBERT KAMIŃSKI, 16 MICHAŁ KADO, 23 MATEUSZ ZAJĄC, 24 MATEUSZ MAŃK, 30 PATRYK TUREK (19 BARTOSZ ZAŁUSKI), 80 KONRAD GODZINA